My Tente PergolaMy Tente Pergola 0 544 837 58 58
My Tente Sipariş
 
My Tente Pergola Pergola Tente Pergola Tente

Pergola Tente

Pergola

 

Yaz kış açık hava keyfini kesintisiziz yaşayabilmeniz için size özel ekonomik ve kaliteli ideal bir çözüm sunan My Pergola, terasınızda, bahçenizde, cafe ve restoranlarınızda kullanılabilir şık tasarımlı mekanlar oluşturmaktadır. Sizi yazın güneşin bunaltıcı sıçagından, kışın kardan yağmurdan koruyan bu ürün evinizin iş yerinizin konforunu ve alanını genişletiyor. Size de pergola sistemleri ile oluşturduğmuz yaşam alanlarının keyfini çıkartmak kalıyor. Kazançlı ve kullanışlı bir ürün olan pergola sistemine sahip olduğunuza asla pişman olmayacağınız, kullanılabilir alanlarınızı genişleten bir feraflatan tasarım harikasıdır.

 

 

Pergola Sistemi Nedir?

 

 

Pergola, ahşap veya metalden yapılan bir iskelete sahip tente sistemidir. Şehirleşmenin bir sonucu olarak apartmanlarda yaşamak zorunda kalan insanlar, ferah bir ortam arayışı ile balkon veya teraslarında olumsuz hava koşullarında da vakit geçirmek için pergola sistemlerini tercih ediyor. Turistik bölgelerde ise işletmeler, müşterilerini yağış veya güneşin olumsuz etkilerinden korumak amacıyla bu sistemlere ihtiyaç duyuyor.

 

 

Pergola Tente Sisteminin Kullanım Alanları

 

 

Diğer tente sistemleri gibi yağmurdan ve güneşten korunmak amacıyla tasarlanan pergola sistemleri, ülkemizde yazlık mekanlarda gölgelik olarak da kullanılmaktadır. Pergola tentenin karma, metal veya ahşap çeşitleri vardır. Bu sayede insanlar tente için kullanılacak alanın dekorasyonuna en uygun seçimi yapabilirler. İskeletli yapısı sayesinde mafsallı tente ve körüklü tente çeşitlerine nazaran daha dayanıklı olan pergola tenteler, uzaktan kumanda düzeneği ile kolayca açılıp kapanabilir.
Pergola tente, üzerinde bulunan oluklar sayesinde yağmur suyunu biriktirmez ve ister kafelerde ister kişisel kullanım alanlarında, insanlara diledikleri gibi açık havada vakit geçirme olanağı sunar.

 

Pergola sisteminin etrafı cam veya şeffaf branda ile kaplanarak kış bahçesine dönüştürülebilir. Pergola tentenin üstü açılıp kapanabilen çatı sisteminden oluşur. Hava şartlarına göre çatı kısmı ister açık ister kapalı olarak kullanılabilir. Özellikle yazlık bölgelerdeki sezonluk işletmeler, pergola tente sisteminin çatı kısmına branda yerine tırmanan bitkiler sardırıp müşterileri için hoş bir mekan tasarlamaktadır.


Pergola sistemlerinin yan kısımları güneşten koruyucu kumaşlar ile kaplanıp lüks otellerin havuz kenarı veya plajlarında da kullanılmaktadır.. Bu tente çeşidi, içine kurulacak hamak ve benzeri dekoratif yerleştirmeler ile kafe ve restoranlar dahil yazlık bölgelerde en sık tercih edilen yaşam alanı oluşturma sistemidir.
İç aydınlatma seçenekleri de bulunan pergola sistemleri, şahsi veya toplu kullanımlar için uygundur. Bahçe veya teraslarda düzenlenecek alanın yapısına uygun şekilde, bağlantılı veya bağlantısız olarak kurulabilir. 

Pergola tente sistemleri fiyatları için Tente Fiyatları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

 

TAŞIYICI PERGOLA RAY PROFİLİ

 

 

• Pergola sisteminde 70x150x2,20 mm kesitte 3 odacıklı çift yan kanallı ekonomik model ray profili kullanılabilmektedir. • Uzun açılımlar için 70x150x2,50 mm kesitte, 7 odacıklı çift yan kanallı özel alüminyum ray profili kullanılarak 7.00 mt ye kadar açılım sağlanır.Dilerseniz 120x150x2,50 mm kesitte kalın seri, 8 odacıklı tek yan kanallı ray profilide uygulamalarımız arasındadır. . • Her parça cephesi, taşıyıcı iki ray arası maksimum 375 cm’ ye kadardır. Taşıyıcı profil odacıkları ve yan kanalları, yapısı itibariyle çelik profil takviyesine, çektirmeye ve gergi halat sistemi montajına izin verecek yapıdadır. Taşıyıcı profil yüzeylerinde toz ve kir birikmesine sebep olan herhangi bir pürüz bulunmamaktadır. Sistemin ray kenarlarında suyun ve havanın yandan girmesini engelleyen silikon contalar mevcuttur.

 

 

PERGOLA AYDINLATMA

 

 

•Pergola sistem profilleri üzerinde özel plastik kasalı power led ışıklandırma kullanılacaktır. Işık rengi minimum 360 lümen ışığa sahip olacaktır. Renk kodu 3000 K dır. Power led olarak LG markası tercih edilecektir. Kullanılacak olan kasa özel tasarım olup ışığın yana ve etrafa rahatça yayılmasını sağlayarak bütünlük oluşturacaktır.

 

 

PERGOLA BAĞLANTI SACLARI VE VİDALARI

 

 

Sistem üzerinde kullanılacak vida somun ve bağlantı saçları paslanmaz özellikli olacaktır. Bağlantı levhaları çelik üzeri galvaniz edilmiş olup, "toz boyama" (powder coating) (lâke) metotlarından birisi ile istenen renklerde boyanacaktır. 

 

 

BLACKOUT PERGOLA KUMAŞI

 

 

Her türlü hava koşuluna dayanıklı su geçirmeme özelliğine sahip gelişmiş pvc bloklardan oluşan yüzey malzemesi; % 65 POLYESTER % 33 PAMUKLU ( COTTON ) Blackout kumaşlar genelde karartma perdesi olarak oteller de, hastaneler de, gösteri salaonların da, kullanılır. Karartma perdenin amacı odayı zifiri karanlık yapmak ikincisi ise güneşe karşı odayı soğuk tutmaktır. Bu nedenle tente kumaşı olarak tercih edilmesinin nedeni; tentenin günei ışıklarını maksimum derecede kesmesi ve tente altında kalan yaşam mahalini oldukça serin tutması olarak gösterilebilir. Kumaş kendiliğinden üç boyutlu bir desene sahip olması ve sıkı dokunuşlu oluşundan diğer kumaşlardan ayrılmaktadır. Özellikle raylı tente imalarında kullanılan bir kumaştır. Çok fazla renk seçimi sunmaz, fakat uzun ömürlüdür. Güneş ve BAĞLANTI SACLARI VE VİDALAR yağumur geçirmez, Koku yapmaz, yosunlanmaz.

 

 

PERGOLA YAĞMUR DERESİ

 

 

• Sistemde 160x126x2,2 mm ön kiriş yağmur oluğu olarak kullanılır. Dere, taşıyıcı ray ve ön dikey profil arasındaki bağlantıyı gerçekleştirir. Taşıyıcı ray üzerinde hareket eden blokout membran kumaşın bitim noktasını oluşturacaktır. Profil iç kısımda kalan dere üzerinden gelen suyu Ø50 delikten ön dikey profile aktararak suyun tahliyesini gerçekleştirir. Profil alt kısımda yer alan 2 kanal yardımıyla kanal üzerinden somun ve vidalarla delinmeden montajlanacaktır. 

 

 

PERGOLA HAREKET MOTORU

 

 

• Sistem üzerinde yer alacak motorlar Alman menşeili Becker marka olacaktır. Radyo frekans kontrollü ve uzaktan kumanda ile çalıştırılmaya uygun olacaktır. Kullanılacak olan motor 5 yıl garanti kapsamında bulunacaktır. Sistem ön profili yağmur deresi son noktasında kullanılacak motor sayesinde gergin durumda bulunacak bu noktada motor geri gelmeyi önleyerek frenleme yapabilecek kapasitede olacaktır. Kullanılacak olan motor dakikada 11 devir yapabilecek,IP 44 koruma sınıfında 868,3 MHz frekans da çalışacaktır. .

• İstenilen yerde durdurulur, hareket ettirilir veya tek tuşla tamamı aç kapa otomasyon sistemlidir.

• Sistemde yürüyen çatıya hareketi motor ile birlikte Gergi için özel olarak üretilmiş Avrupa menşeili triger zaman kayış sistemi sağlamaktadır. Yürüyen çatı akslarına uygun, çatı ile birlikte hareket edebilen Power led aydınlatma sistemidir. Her çatı aydınlatma butonu birbirinden bağımsız çalışabilir özelliktedir. .

• Sistemin ana taşıyıcısı alüminyum olup yere sabitleme, çelik ankraj ve çelik dübellerle yapılır.

• Sistemin etrafı tamamı açılabilen, Vertical Stor (motorlu şeffaf mikalı dikey açılır kapanır) sistemle kaplanabileceği gibi, zip perdeli, temperli camlı sürme veya katlanır cam sistemleri uygulanarak da dört mevsim kullanılabilen mekanlar oluşturulabilmektedir. 

 

 

PERGOLA ÖN DİKEY VE YATAY DİREK PROFİLİ

 

 

• Ön dikey ve yatay profiller 120x80x2,2 mm, ön ve arka yüzeyde çift kanallı alüminyum kesitli olup kendinden yağmur tahliyesini sağlar. Kanallar oluk ve zemin arasında bağlantıyı kolaylaştırır. Profile vida veya benzeri herhangi bir delici bağlantı yapılmasına gerek bırakmaz. Kanallar içine somun takviyesi ve vida ile bağlantı kolaylaşır. Alt zemin ve üst dere bağlantısı yine kanallar kullanılarak özel lazer kesim ve büküm bağlantı saçlarıyla tamamlanacaktır. Dikey profil alt kısımda yer alan Ø 50 delikten su tahliyesi kolaylaştırılır. Şık ve estetik bir görünüme sahip olup sistemin bütünüyle uyumludur. Dikey profil aynı zamanda sistemin arka ve ön kısım arasında oluşan yükseklik farkını yatay kullanılarak kapatmak içinde kullanılacaktır.

 

 

PERGOLA SİSTEMLERİNE GENEL BAKIŞ 

 

 

Yaz ve kış aylarında eviniz veya iş yerinizde mevut dış mekanlardan daha rahat faydalanabilmenizi sağlar. Özel kumaşı sayesinde ısı yalıtımına katkı sağlar. Oval seçeneğiyle yüksek tavanlı ferah ve estetik mekanlar yaratır. Tüm metal aksamı alüminyum olup paslanma sorunuyla sizi uğraştırmaz. Zengin renk seçeneği ile hem kumaşlarda hem iskeletlerde farklı konseptlere farklı tasarımlar sunarak dış mekanların şık ve ekonomik bir şekilde değerlendirebilmenizi sağlar. Motorlu otomasyon sistemi sayesinde kumandalı ve butonlu olarak kullanılması mümkündür. Led aydınlatmaları, ışık renk seçenekleri ve kumandalı ışık seçeneği ile yaşam alanınıza konfor katar. Sistemin tamamı (motor, kumaş, alüminyum iskelet) beş yıl garantilidir. Sistem profilleri özel tasarımı sayesinde katlanır, sürgü, giyotin cam ve vertical, zip perde, wintent güneş kırıcı, yan kapama sistemlerine uyumlu ve kolay montaj avantajı sunmaktadır.

 

 

PERGOLA SİSTEMLERİNİN FAYDALARI 

 

 

Güneşli havalarda gölgesiyle hararetten korur size açık havalarda konforlu bir ortam sunar. 

Yağmurlu havalarda açık alanlarınızı kullanılabilir kılar. 

Yan kapama sistemlerine uyumu sayesinde rüzgara karşı kapalı alan konforuyla mekanlarınızdan maksimum fayda almanızı sağlar

Alev yürümez kumaş özelliği sayesinde yangın gibi riskleri en aza indirir.

 

 

Tente Pergola Branda Fiyatları

 
 
Tente Pergola müşteri hizmetleri olarak size destek olmak için buradayız. Tente Pergola Branda fiyatları çeşit özellik ve modelleri ile ilgili her türlü talepleriniz bize buradan iletebilirsiniz. Amacımız size her zaman ekonomik fiyatlarla daha iyi hizmet verebilmektir, 0212 452 09 09 numaralı çağrı merkezimizi 7/24 arayabilirsiniz. 
 
 
Tente Pergola Modelleri
 
 
Pergola Tente
 
 
 

Tente Pergola Şekil Ve Modelleri

 

Tente Pergola Şekil Ve Modelleri

 

 

01. Standart Pergola

 

02. Radyan Pergola

 

03. Askılı Standart Pergola

 

04.  Askılı Radyan Pergola

 

05. Çift Taraflı Standart Pergola

 

06. Çift Taraflı Radyan Pergola

 

07.  Çift Taraflı Askılı Standar Pergola

 

08.  Çift Taraflı Askılı Radyan Pergola

 

 

Pergola Örnekleri

 

 • Standart Pergola Cafe Örnegi

 

 

Standart Pergola Cafe Örnegi

 

 

 • Standart Pergola Dış Mekan Örnegi

 

Standart Pergola Dış Mekan Örnegi

uye-ol
 • Tenteci Bakırköy
 • Tenteci Bayrampaşa
 • Tenteci Beşiktaş
 • Tenteci Beyoğlu
 • Tenteci Arnavutköy
 • Tenteci Eyüp
 • Tenteci Fatih
 • Tenteci Gaziosmanpaşa
 • Tenteci Kağıthane
 • Tenteci Küçükçekmece
 • Tenteci Sarıyer
 • Tenteci Şişli
 • Tenteci Zeytinburnu
 • Tenteci Avcılar
 • Tenteci Güngören
 • Tenteci Bahçelievler
 • Tenteci Bağcılar
 • Tenteci Esenler
 • Tenteci Başakşehir
 • Tenteci Beylikdüzü
 • Tenteci Esenyurt
 • Tenteci Sultangazi
 • Tenteci Adalar
 • Tenteci Beykoz
 • Tenteci Kadıköy
 • Tenteci Kartal
 • Tenteci Pendik
 • Tenteci Ümraniye
 • Tenteci Üsküdar
 • Tenteci Tuzla
 • Tenteci Maltepe
 • Tenteci Ataşehir
 • Tenteci Çekmeköy
 • Tenteci Sancaktepe
 • Tenteci Büyükçekmece
 • Tenteci Çatalca
 • Tenteci Silivri
 • Tenteci Şile
 • Tenteci Sultanbeyli
 • My Tente Pergola
  © www.mytente.com Tüm Hakları Saklıdır
  Tente diji.gen.trTıkla Ara
  Biz Sizi Arayalım

  Ücretsiz Keşif